Heategevuslik Seljapäev Peetri Algkool-Põhikoolis

16.oktoober oli Rahvusvaheline Seljapäev, mille puhul kutsus füsioterapeut Martin Toht meid (koos Sandra Joa ja Karin Jõgiga) läbi viima üritust laste selgade tervise parandamise eesmärgil.

Kavas oli hariv loeng Martini poolt.

Meie (Karin, Sandra ja mina) tegime lastele võimlemistunde. Lisaks said õpilased kaasa 3 harjutust, mida nad peaksid tegema kodus igapäevaselt.

Tore oli päeva jooksul näha tegusaid lapsi ja mulle meeldis ka see, et õpetajad olid mõttega tundides kaasas. Arutusele tuli teema, miks lapsed ei saa aru vastas käsi, vastas jalg ülesannetest. Pole küll teaduslikult tõestatud, aga tundub olevat seos loogilise mõtlemisega. Need lapsed, kes on matemaatikas tugevad, said ülesannetega vabalt hakkama.

Tore oli saada õpetajatelt tagasisidet ning nad märkasid probleeme. Tundi andes pidin mõnele lapsele rohkem tähelepanu pöörama. Õpetaja lubas hiljem vanematega ühendust võtta ja soovitada laps füsioterapeudi vastuvõtule viia, et ennetada tulevasi probleeme.

Loodetavasti meie projekt liigub edasi, sest lapsed on meie tulevik. Probleeme tuleb ennetada, mitte neid ravida!

Rühigrupp

Tänapäeva passiivne nutiseadmeterikas eluviis teeb meie järeltulijad haigeks. Olen selle pärast väga mures ja otsustasin miskit ette võtta.

Talvel 2017 pidasin 2 rühiteemalist  loengut lastevanematele ning kooli personalile Kuusalus ja Kolgas. Peale selle viin iganädalaselt läbi võimlemistundi lastele Kuusalu Spordiklubis. Võimlemised toimuvad 8 tunni ajal.

Võimlemine toimub projektipõhiselt, koostöös Kuusalu Pereühinguga.

Eesmärgiks on parandada laste kehahoiakut, tugevdada lihaskorsetti ja õppida tunnetama oma keha liikumise abil.

Varajane sekkumine rühihäirete puhul päästab sinu lapse tuleviku.

Võta minuga ühendust, kui märkad lapse halba rühti!