Minust

Minu nimi on Kristel Oja.

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Füsioteraapia eriala aastal 2004. Peale koolilõpetamist töötasin 1,5 aastat Ida-Tallinna Keskhaiglas taastusravi spetsialistina (füsioterapeudina polikliinikus ning reumatoloogia osakonnas).

Aastal 2005 asusin tööle Soome, erakliinikusse Sastamalas. Antud erakliinikus käis väga erinevas vanuses patsiente, noorim neist oli 8- ja vanim 100- aastane. Tutvusin kliinikus lähemalt ka elektriravi kasutamisvõimalustega füsioteraapias.

Aastast 2008 töötasin Helsingi innovatiivseimas vanadekodus, Kustaankartanos füsioterapeudina. Minu ülesandeks oli aidata säilitada eakate liikumisvõime. Osalesin seal mitmes huvitavas projektis ja sain palju häid ideid. Helsingist sain ka hea ergonoomilise koolituspõhja. Koolitasime sealseid hooldajaid kasutama oma raskes töös ergonoomilisi siirdumisvõtteid, mis säästavad nende tervist ja on patsiendile inimlikumad.

2015 kolisin tagasi Eestisse, sest tundsin et olen piisavalt olnud eemal. Otsustasin riskida ja proovida ära ärielu. See oli hüpe tundmatusse. Leidsin armsad ruumid Kiiust ja Puusad Lahti Oü saigi loodud.

2019 alguses avasin kabineti ka Kehra Tervisekeskuses.

Puusad Lahti firma nimi tuli lubadusest sõpradele. Heade sõprade pulmas lubasin, et kui teen kunagi oma firma, siis panen sellele ka meeldejääva nime. Lubadus sai täidetud. Praegu firma nime mainides, saan nii toredaid muigeid inimeste näos, kui ka häid kommentaare selle kohta 🙂

Olen aastatega läbinud mitmeid koolitusi erinevates füsioteraapia valdkondades nn. kinesioteipimine, Affolter teraapia alged, Bobath teraapia, Basic Body Awareness Therapy jne.

Lisaks füsioteraapiale olen omandanud FAF Personal Traineri ja BODYART treeneri litsentsi.

Vabal ajal kasvatan oma kahte armast last ja üritan eeskujulikult liikuda nii palju, kui võimalik. Olen tegelenud korvpalli mängimisega, jooksmisega, rattasõiduga. Eelmisel aastal liitusin kohaliku saalihoki naiskonnaga Kuusalu Eluterve Naine. Selle ala juurde olen hetkel aktiivselt jäänud, sest hea seltskond ja kaasakiskuv spordiala, kus saab ennast proovile panna, on just õige minule.

Ma armastan oma tööd ja proovin igati aidata oma kliente tundma ennast paremini.

Tööl on minu põhiliseks motoks: “Kvaliteet on tähtsam, kui kvantiteet”.