Elektriravi

Kasutan Diter D4 s Combi aparaati, mis sisaldab 5 erinevat elektriravi liiki:

  • Tens- (transkutaanne elektiline närvistimulatsioon) on meditsiinis üldtunnustatud meetod, mida kasutatakse edukalt taastusravis ja spordimeditsiinis erinevate valu põhjuste raviks, näiteks operatsioonijärgsete valude leevendamiseks, ülekoormusest tingitud valu.
  • Interferentsvool- Omab intensiivset valuvaigistavat toimet ja sile- ning vöötlihaseid stimuleerivat toimet ( lihaste gümnastika ). Lihase elektriline stimulatsioon põhineb lihase venitusel, lihaskontraktsiooni parandamisel ja spastilisuse redutseerimisel.
  • Diadünaamiline vool – Diadünaamika vähendab turseid, lõõgastab lihaseid, parandab verevarustust ning vaigistab valu.
  • Ultraheli – Protseduur annab süvasoojendusliku efekti omades valuvaigistavat, lõõgastavat ja põletikuvastast toimet.
  • Stim – kasutatakse hemipleegiapatsientide ravis ning ka rasvapõletusel.

 

Ravivõimalused:

Akuutsed vigastused ja nende järel ravi,  valu,  kroonilised ülekoormusvigastused, ortopeedilised ülekoormusvalud,  lihaspinged, luude, liigeste ja limapaunade mittetraumaatilised vaevused, neuroloogilised haigused, pehmekoe vigastused ja- haigused, lihaseid aktiveeriv ravi enne operatsiooni, operatsioonijärgne taastusravi, hemipatsientide lihaste aktiveerimine ja spastilisuse ravi.

Vastunäidustused:

Individuaalne talumatus, pahaloomulised kasvajad, verehaigused, tuberkuloos, raske südamepuudulikkus, kõrge vererõhk, raske südamerütmihäire (pacemaker), rasedus, dekompenseeritud diabeet, türeotoksikoos, hüpotüreoos, tehisliigesed ja metallplaadid organismis.